TÝŽDEŇ SLOVENSKÝCH KNIŽNÍC
/

Dom rozprávok - Novohradská knižnica privítala našich prvákov dňa 11.3. v rámci týždňa slovenských knižníc známou ľudovou rozprávkou Medovníková chalúpka v podaní animátorov z PaSA Lučenec.Keď sa Janko a Marienka šťastlivo vrátili domov, žiaci sa zahrali na detektívov a z nájdených písmen zložili meno známeho zberateľa ľudových rozprávok Pavla Dobšinského. Prváci ešte nepoznajú všetky písmená abecedy, napriek tomu ukázali animátorom, že riešiť osemsmerovky je pre nich hračka. Za odmenu boli deti slávnostne pasované za čitateľa knihou najznámejšieho rozprávkara H.Ch.Andersena. Do školy sme sa vracali s rozprávkovými knihami, ktoré s radosťou prečítajú prváci sami, alebo s pomocou rodičov. Tešíme sa na ďalšiu návštevu knižnice a na nové rozprávky!

E. Hudecová

fotky ...