PASOVANIE PRVÁKOV
/

Kedysi sa pasovali rytieri a my sme pasovali našich statočných prváčikov. Žiacky parlament v rámci svojej činnosti už pravidelne uskutočňuje  akciu pre svojich najmenších spolužiakov pod názvom „Pasovanie prvákov“.
28.10. sa telocvičňou  ozýval detský smiech a hudba. Na úvod prítomných  privítala Mgr. Antónia Zacharová, zástupkyňa pre II. stupeň a pani riaditeľka Mgr. Ľ. Lacová.
Slávnostné pasovanie sa začalo hymnou školy, ktorú  prváci zaspievali spoločne s deviatakmi.
Každá deviata trieda pasovala  svojich prvákov : 9.A pasovala 1.A, 9.B pasovala 1.B a 9.C pasovala 1.C. Každý prvák predstúpil pred kráľa, ktorý ho pasoval mečom  so slovami: „Pasujem ťa za prváka /prváčku“. Pani riaditeľka Mgr. Ľ. Lacová odovzdala každému prváčikovi pasovací dekrét a každý prváčik dostal tričko s logom našej školy od p. zást. Mgr. J. Štrbkovej. Deviataci pripravili zábavné súťaže, v ktorých prváci ukázali svoju šikovnosť a obratnosť.

Cieľom celého slávnostného aktu bolo začlenenie žiakov prvého ročníka do školského kolektívu, navodiť príjemnú a nezabudnuteľnú atmosféru prechodu detí z MŠ do školských lavíc.

Slávnosť sa vydarila a my všetci prajeme našim prváčikom, aby sa aj im darilo počas celého štúdia v našej škole.

Triedne učiteľky 1. ročníka želajú prváčikom  veľa šťastia, úspechov a radosti v našej škole.

AZ

fotky ...