TÚLANIE SA S ROZPRÁVKAMI S OSMIJANKOM
/

V piatok 20.mája  sa žiaci 1. A a 1.C triedy vybrali do Novohradskej  knižnice  na stretnutie s Osmijankom.
Túto obľúbenú postavu pre deti vymyslela spisovateľka Krista Bendová . Koordinátorka z projektu Čítame s Osmijankom pani  Mgr.Eliška Sadíleková so svojim synom Jurajom  dramatizovaným rozprávaním a pomocou veselých rekvizít  vtiahli deti do štyroch príbehov – O kohútikovi a sliepočke, O načisto obrátenej krajine, O sedemhlavej žirafe  a O čarovnej lampe. S výdatnou detskou pomocou  priblížili deťom rozprávkový svet Osmijanka . Žiaci si na chvíľu mohli vyskúšať rolu herca. Dokonca  si cvičili svoje jazýčky na jazykolamoch, čo to sa dozvedeli o prísloviach a porekadlách a poučili sa, že je dobré zostať samým sebou. Za výborné výkony deti ocenili hercov a malých kamarátov búrlivým potleskom.

Spokojnosť bolo badať na veselých tvárach detí. Nielen, že sa zabavili, ale sa z týchto príbehov aj poučili.

fotky ...