ETWINNINGOVÝ  PROJEKT  SPIEVAJME  SPOLU
/

Pieseň spája ľudí. Pieseň nás sprevádza každým dňom. Pieseň nás núti uvažovať o svete. Piesňou vyjadrujeme svoje myšlienky a nálady. Žiaci I. B triedy pod vedením p. uč. Drozdovej spolupracujú na projekte s druháčikmi z Křepíc v Českej republike. Úlohou je naspievať, nahrať pieseň a videozáznam aj slová piesne zverejniť na webovej stránke projektu (https://twinspace.etwinning.net/14917/home). Reagovať na pieseň spolupracujúcej školy, napr. nakresliť, o čom je pieseň, doplniť slová piesne, prespievať pieseň vo svojom jazyku, k piesni pridať rytmický sprievod na detských hudobných nástrojoch... Projekt bol zaregistrovaný v novembri 2015 a s realizáciou sme začali v ten istý mesiac.  Najprv sme sa predstavili – samozrejme spevom, potom nasledovalo adventné a zimné spievanie, zvieratká v piesňach. Ešte nás čaká spojiť pieseň s tancom, naspievať regionálnu pieseň a naučiť sa českú pieseň. Žiaci takto spoznávajú cudzí jazyk prostredníctvom piesní. Uvedomujú si podobnosti a príbuznosti slovenčiny a češtiny. Spolupracujú a zabávajú sa.

Mgr. Lea Drozdová

fotky ...