Naša škola získala medzinárodný certifikát

Medzinárodný certifikát a vlajku medzinárodného hnutia ECO- Schools si 16. októbra 2009 v Michalovciach prevzala Základná škola na Ulici Vajanského 47 v Lučenci, ktorá sa môže pýšiť titulom Zelená škola. Projekt Zelenej školy je medzinárodným certifikovaným programom pre materské, základné a stredné školy. V súčasnosti je do projektu zapojených 27 tisíc škôl v 44 krajinách sveta. Medzinárodným garantom je nadácia Foundation for Environmental Education.. Hlavným zámerom projektu je znížiť prostredníctvom 7 programových bodov negatívny vplyv na životné prostredie a iniciovať pozitívne zmeny v školskom prostredí formou rôznych zážitkových aktivít. Pri rozhodovaní o udelení certifikátu na konci školského roka sa zohľadňujú kvalitatívne aj kvantitatívne ukazovatele, pričom je kladený dôraz na participáciu žiakov, rozvoj ich samostatnosti a občianskej zodpovednosti. Škola, ktorá sa uchádza o titul by mala dať svojim žiakom možnosť získavať vedomosti učením sa zážitkom, tráviť viac času v prírode, naučiť sa ju vnímať a chrániť ju.

RNDr. Ing. Miroslava Fízeľová, koordinátor projektu

Medzinarodny_certifikat_01.JPG