V dňoch 16. – 20. októbra 2011 sa minivýprava z našej školy v zložení Bronislava Gulánová, koordinátorka projektu Comenius a učiteľka anglického jazyka, Miroslava Fízeľová, koordinátorka Zelenej školy a učiteľka nemeckého jazyka , Michaela Cvancingerová  a Veronika Kiapešová, žiačky 9.A triedy , zúčastnila prvej mobility v rámci dvojročného projektu Comenius, ktorá sa uskutočnila v Turecku v meste Bursa. Bursa je rozľahlé veľkomesto s počtom obyvateľov 2,5 milióna. Je štvrté najväčšie  v Turecku. Partnerská škola Hürriyet Ticaret ve Sanayi Odası İlköğretim Okulu má 1 500 žiakov, je tam dvojsmenné vyučovanie. Programom stretnutia bolo vybrať  spoločné logo, ktoré bude reprezentovať náš projekt. Každá partnerská krajina priniesla víťazné logo zo svojej krajiny a deti v Burse vybrali víťazné logo. Zvíťazilo logo, ktoré navrhli žiaci z Turecka. My sme sa tiež nestratili, skončili sme na druhom mieste.

Okrem výberu loga sme mali bohatý program. Koordinátori partnerských škôl sa dohodli na spoločných aktivitách, ktoré budú vykonávať počas dvoch rokov. Žiaci sa medzitým zúčastnili hodín spolu so svojimi kamarátmi z Maďarska

Nasledujúce dni sme spoznávali prírodné krásy. Neďaleko Bursy sa nachádza pohorie, ktorého najvyšší vrch je takmer taký vysoký ako Gerlachovský štít, a taktiež aj Marmarské more. Obdivovali sme aj flóru a faunu v danej oblasti. Počasie nám veľmi nevyšlo, nakoľko bolo veľmi chladno, veterno a daždivo. Ale to nám dobrú náladu nepokazilo aj vďaka milým a starostlivým hostiteľom. Už sa tešíme na spoločné stretnutie v apríli v Szarvasi v Maďarsku.