ZDRAVIE

Dňa 17. 2. 2017v rámci  spolupráce Mgr. Grendovej so SZŠ prišli na druhé stretnutie študentky SZŠ medzi našich žiakov s ponukou prednášok týkajúcich sa zdravia človeka. Žiakom druhého ročníka predviedli ako majú poskytnúť prvú pomoc kamarátovi v prípade straty vedomia, v prípade úrazu. Žiaci nacvičovali znehybnenie končatiny, ako poskytnúť správnu resuscitáciu, otočiť postihnutého do stabilizovanej polohy. Žiakom prvého, tretieho a štvrtého ročníka prednášali študentky o stavbe a funkcii zubov, o dentálnej hygiene a zdravej výžive. Žiaci si vyskúšali správny postup čistenia zubov. Názorné ukážky študentiek SZŠ žiakov zaujali, pomáhajú tým formovať postoje žiakov k bezpečnému správaniu vo vzťahu k zdraviu, rozvíjať zodpovednosť žiakov voči sebe a iným.

Mgr. Hudecová