VIANOČNÁ ATMOSFÉRA NA NAŠEJ ŠKOLE

V behu dní nášho uponáhľaného sveta prišiel čas Vianoc. Čas sviatočný, čas výnimočný, čas priam zázračný. Vošiel do našich príbytkov so všetkým, s čím si spájame najkrajšie sviatky roka.

Vianoce ako symbol čarovných chvíľ prenášajúcich sa z generácie na generáciu opantali naše duše. Najviac naše deti, pre ktoré má vianočný čas osobitné kúzlo. Je to čas očakávania, čas rozprávok, blízkosti rodičov, dobrôt a darčekov. Vianočný duch sa začal šíriťuž na Mikuláša– Mikulášskou zumbou. Žiaci si vyzdobovali triedy, chodby, v tvorivých dielňach zhotovovali rôzne vianočné ozdoby a dekorácie, aranžovali vianočné ikebany a vence, ktoré boli ponúkané na vianočnom bazáre vo vestibule školy. K Vianociam patrí aj dodržiavanie zvykov našich predkov a všetci vieme, že bez tradícií nie sú Vianoce tými pravými. Na Luciu ,,Biela pani aj so svojimi pomocníčkami povymetala všetky kúty v triedach a na chodbách. A prišiel aj ten veľký deň, keď nás navštívili spolu s pani učiteľkami deti z materských škôlok: MŠ Ulica partizánska, MŠ M. R. Štefánika aDr. Herza. Po príchode na nich už netrpezlivo čakali školské folklórne súboryVrabček a Zvonček, ktoré našim hosťom predviedli,, Vianočné ľudové zvyky a tradície od Ondreja do Vianoc.“ V jedálni vyzdobenej vianočnými perníkmi sa osviežili teplým ovocným čajíkom. Deti spolu s pani učiteľkami mali možnosť pozrieť si ako sa darí bývalým škôlkarom v jednotlivých prváckych triedach- spoločne si zaspievali, strihali, maľovali, lepili a vyskúšali rôzne výukové interaktívne hry. V telocvičniach ich už očakávali Adrianka so svojimi Zumbáčikmi , Renátka s tanečnicami a roztancovali vianočnou náladou všetkých- malých aj veľkých. Plní zážitkov a vianočnej nálady odchádzali škôlkari spolu so svojimi pani učiteľkami späť do svojich materských škôl, aby nadchádzajúce vianočné dni strávili v šťastí, pokoji a láske.

Jana Štrbková

foto...