EXKURZIA TAJOV BANSKÁ BYSTRICA

Dňa 2.6.2017 sa žiaci 6.ročníka zúčastnili tradičnej exkurzie hudobnej výchovy, počas ktorej sme navštívili rodný dom J.G.Tajovského, kde nás prekvapili novou aktivitou. Žiaci dostali pracovný list, ktorého úlohy boli zamerané na to, aby samostatne nachádzali fakty a údaje o živote J.Murgaša a J.G.Tajovského. Po vypracovaní ich s lektorkou spoločne rozoberali a dopĺňali o ďalšie informácie. Potom sme sa presunuli do Štátnej opery v Banskej Bystrici na operné predstavenie Kocúr v čižmách. Počas prechádzky historickým centrom Banskej Bystrice sme sa pristavovali pri pamätných tabuliach umiestnených na budovách námestia. Po chvíľke oddychu v nákupnom centre sme sa plní nových zážitkov a skúseností šťastne vrátili domov.

Mgr. Zuzana Goljanová    foto