NOVOHRADSKÉ MÚZEUM A GALÉRIA V LUČENCI

Žiaci 7. ročníkov navštívili v mesiaci máj na hodinách výtvarnej výchovy zaujímavé výstavy. ktoré obohatili ich umelecké a kultúrne vedomosti, spoznávali historické pamiatky mesta Lučenec.

Umelecké remeslo od praveku po súčasnosť

- výstava Súkromnej strednej umeleckej školy z Hodruše Hámrov a SNM: Archeologického múzea v Bratislave. Originálne artefakty od doby bronzovej po stredovek z archeologických zbierok múzea mohli žiaci porovnať s ich precízne spracovanými replikami. Vystavené diela sú dôkazom remeselných zručností študentov umeleckých študijných odborov školy.

Avari a Slovania

- výstava z Podunajského múzea v Komárne  predstavila žiakom vzájomné spolužitie Avarov a Slovanov na území dnešného Slovenska, ktoré trvalo takmer 250 rokov. Zameranie výstavy: sídliská, odievanie, remeslá, poľnohospodárstvo a spôsob pochovávania.

Výstavy obohatili žiakov o nové umelecké a kultúrne vedomosti. Cestou spoznávali kultúrne a historické pamiatky mesta Lučenec.

PK UMaK                                                                                   PaedDr. Beata Banašová,   foto