PETROHRAD OČAMI DETÍ

Gubernátor mesta Sankt Peterburg Georgij Sergejevič Poutančenko, Generálny konzul SR v Sankt Peterburgu PaedDr. Augustín Čisár, Primátorka mesta Lučenec PhDr. Alexandra Pivková vyhlásili výtvarnú súťaž „Petrohrad očami detí, do ktorej sa zapojili aj žiaci a žiačky našej školy.

III. kategória ZŠ 1. – 4. ročník:

Nella Albíniová 3.B (R. Vrbiniaková)
Richard Kantorák 4.A (M. Sujová)
Nina Hanzlíková  4.A (M. Sujová)
Nora Hanková    4.A  M. Sujová)

IV. kategória ZŠ 5. – 7. ročník:

Marcela Líšková   5.A  ( B. Banašová )
Viktória Líšková   5.A  ( B. Banašová )
Karmen Mezöová  5.A  ( B. Banašová )
Karolína Rút Karmanová   5.A  ( B. Banašová )

V. kategória ZŠ 8. – 9. ročník:

Veronika Bozóová   9.A ( B. Banašová )
Veronika Líšková   9.C ( B. Banašová )

Poslaním súťaže bolo upriamiť pozornosť súťažiacich na Petrohrad ako na  mesto celosvetového  významu, druhé najvýznamnejšie po Moskve, ekonomické, priemyselné, vedecké a kultúrne centrum, dopravný uzol ležiaci na severozápade Ruska, administratívne centrum. Petrohrad je najsevernejším z veľkých svetových miest  Žije tu cca 5 miliónov obyvateľov.  Je jedným z najkrajších  miest na svete  označované aj ako Benátky severu . Mesto založil roku 1703 Peter I.  Vznešený výzor Petrohradu predstavuje architektonické skvosty, široké a rovné ulice, priestranné námestia, sady a parky, rieky, množstvo kanálov, mosty, ozdobné ploty, monumentálne a dekoratívne sochy. Historické jadro mesta patrí do zoznamu Svetového dedičstva UNESCO.

Vernisáž výstavy bude dňa 9.12.2016 o 15:00 hod.  v priestoroch Radnice v Lučenci. Výstava potrvá do 31.1.2017.

PK UMaK                                          PaedDr. Beata Banašová               foto