PASOVANIE PIATAKOV

Kedysi sa pasovali rytieri, 27.10.2016 žiacky parlament pasoval piatakov a vítal ich tak na ll. stupni základnej školy.
Za prítomnosti riaditeľky školy, Ľudmily Lacovej, zástupkyne školy, Jany Kamenskej a predsedníčky rady rodičov, Kristíny Kerekeš Ceplákovej, sme zorganizovali pasovanie piatakov.
Každý piatak pokľakol pred kráľa, ktorý ho opasoval, p. riaditeľka odovzdala "pasovaciu listinu!, predsedníčky rady školy tričko školy a prešli bránou, po ktorej ich čakali úlohy na obratnosť, šikovnosť a rýchlosť.
Po nich sme si slávnostne zaspievali hymnu školy.
Piataci pred všetkými slávnostne prisahali poslušnosť, dochvíľnosť, pripravenosť na vyučovanie a tiež lojálnosť ku škole. Budeme im držať palce, nech sa im v škole darí.

Sľub piatakov

Sľubujem pred týmto zhromaždením,
že pre našu školu budem iba potešením,

že sa budem učiť, poctivo študovať
a do školy načas chodievať.

Učiteľov budem vždy počúvať,
na hodinách vedomosti naberať.
Pred školou nebudem postávať zbytočne,
pripravený čakať budem, kým hodina sa nezačne.

A že školu našu radi máme,
jej dobré meno verne zachováme.
Tak na svoju česť sľubujeme.

fotky...