SPIEVALI SME PREZIDENTOVI

9. september 2016 - 9:15 – pred Mestský úrad v Lučenci  prichádzajú čierne limuzíny a z jednej z nich vystupuje prezident Slovenskej republiky pán Andrej Kiska. Podáva si ruky s deťmi, dospelými, všetkými, ktorí ho prišli v toto slnečné ráno pozdraviť.
Nasleduje oficiálne privítanie podľa staroslovanských zvykov, chlebom a soľou. A to už máme v réžii my zo Základnej školy na Vajanského ulici v Lučenci. Emka Beracková a Peter Kliment pozdravili pána prezidenta a predstavili časť našej folklórnej speváckej skupiny Zvonček, dievčatá z 3.B triedy, ktoré zaspievali na úvod novohradskú pieseň. Úsmev a radosť v očiach všetkých prítomných potvrdzovali, že sme sa tejto čestnej úlohy zhostili naozaj výborne.

Pán prezident poďakoval našim žiakom za krásne privítanie,  v krátkom príhovore pozdravil  obyvateľov Lučenca  a vysvetlil dôvody svojej pracovnej návštevy v našom meste. S pani primátorkou sa budú rozprávať aj o tom, ako urobiť život v našom meste krajším a ľudí šťastnejšími.

Mgr. Zuzana Goljanová – PK SJL      fotky...