EXKURZIA V MOJÍNE  – 19. a 20. jún  1.- 2.ročník

Žiaci 1. a 2. ročníkov navštívili  farmu - OZ Príroda pre deti. Farma  v Mojíne je učupená na konci dediny obklopená krásnou prírodou. Príjemne nás privítala pani Silvia Kanátová. Najskôr sme sa najedli, aby sme zvládli aktivity, ktoré  pre nás pripravili. Spoznávanie prírody zážitkovým učením bolo cieľom environmentálneho programu. Pre deti boli pripravené jednotlivé stanovištia, kde sa oboznámili s parohami, budúci poľovník Filip nám ukázal rozdiel medzi parohami jeleňa, daniela, srnca a muflóna. Deti si mohli  pozrieť množstvo vtákov a niečo sa o nich dozvedieť ako boli plamienka, výr, sokol, orliak bielohlavý, orol a najmladší člen ich bohatej zbierky orlíča, ktoré malo 35 dní. Dozvedeli sme sa, aké lesné zvieratá žijú v tejto lokalite (srna, jazvec, líška), ako sa treba starať o zvieratá v zime. V lese si pozreli líščiu noru. Na “rozprávkovej lúke”,  si pri súťažiach deti precvičili rýchlosť, presnosť, obratnosť. Po areáli sa voľne preháňali  kozičky a ovečky, ktoré deti mohli pohladkať.  Najkrajším zážitkom bolo  sokoliarske predstavenie. Pán Kanát so svojimi dravcami ukázal letové schopnosti  sokolov, orliaka, plamienky a výra . Veľkým zážitkom bolo pohladkanie výra skalného, aby zistili, aké má jemné perie. Niektoré deti si vyskúšali prelety týchto dravcov.

Touto cestou sa chceme poďakovať rodine Kanátovej,  ktorá sa nám v tento deň venovala a pre naše deti pripravila  deň plný zážitkov a zábavy. Bolo to úžasné. .

AZ

fotky...