KARNEVAL- 23. 2. 2017

Fašiangy – čas od Troch kráľov do Popolcovej stredy – je časom   plesov, zábavy a karnevalov.  K obdobiu fašiangov sa viaže aj deň, na ktorý sa teší každé malé dieťa -  karneval.
Dňa 23. februára  telocvičňa ožila rôznymi čarodejnicami, princeznami, baletkami ,myška v syre, ako i zaujímavými maskami “Akvárium“, “Obláčik“, „Amor. boh lásky“ a ďalšie zaujímavé masky. Bolo vidieť, že niektorí rodičia nezaháľali. Vymýšľali  masky pre svoje ratolesti tak, aby boli spokojné a šťastné. Masky sa najskôr  predviedli po ročníkoch. Každé dieťa sa predstavilo, aby si porota mohla zapísať číslo masky, ktorá ho zaujala. Po promenáde žiaci ukázali aj niečo zo svojej šikovnosti v súťažiach. Každý, kto chcel, súťažil v rôznych disciplínach. Súťažilo sa v zmiešaných družstvách. V každom družstve boli vybraní žiaci 1.,2.,3., a 4. ročníka. Súťažilo s hula hoop, slalom- kotúľanie lopty , prenášanie lopty na kužeľke, stonožka. Po súťažiach nasledovalo tanečné kolo. Nedočkavo sme čakali na vyhodnotenie  masiek. Nebolo ľahké vybrať tie najlepšie. Všetky boli nápadité a bolo vidieť, že si s nimi deti a ich rodičia, dali veľa práce. Nakoniec porota vybrala 10 najlepších masiek z 1. a 2. r. a 10 masiek z 3. a 4. r. odmenili malými vecnými cenami. Prekvapili aj niektoré pani učiteľky, ktoré si tiež pripravili masky.

fotky...