E R A S M U S  +

ROZVOJ KVALITY VZDELÁVANIA NA ZÁKLADNEJ ŠKOLE

V októbri minulého roka zverejnila Európska komisia Výzvu na predkladanie návrhov programu
Erasmus +, ktorý pozostáva z niekoľkých akcií. Základná škola Ulica Vajanského v Lučenci  sa zapojila do tejto Výzvy, konkrétne do akcie Mobilita pracovníkov  v oblasti školského vzdelávania. Učiteľka anglického jazyka na 2. stupni Mgr. Bronislava Gulánová vypracovala projekt Rozvoj kvality vzdelávania na základnej škole, ktorý  po prebehnutí výberového procesu bol  schválený  a škola získala grant v hodnote 10 130 ,- € .

Projekt bude prebiehať 15 mesiacov, pričom začne 1.6. 2017 a bude končiť 31.8.2018. Dve vyučujúce anglického jazyka  prostredníctvom poskytnutého  grantu  absolvujú kurzy Creative Methodology for the Language Classroom a Methodology & English Language for Secondary Teachers v Cantenbury vo Veľkej Británii, kde získajú  vedomosti o nových výchovno - vyučovacích metódach, ktorými  skvalitnia vyučovanie anglického jazyka na  škole. Zvýši sa motivácia žiakov, zlepšia sa ich jazykové zručnosti, budú radi a smelo komunikovať - čím sa posilní celková úroveň školy ako aj prestížne postavenie inštitúcie v meste Lučenec. Zástupkyňa 1. stupňa  po absolvovaní kurzu  Creating inclusive classrooms –challenges, strategies and practical tips v Alghero na Sardínií,  získa vedomosti o možnostiach a spôsoboch, ako efektívne pracovať so žiakmi so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími poruchami a zo sociálne znevýhodneného prostredia tak, aby žiaci dosahovali lepšie výsledky, zvýšila sa ich motivácia a mohli sa uplatniť na trhu práce v Európskej únii. Riaditeľka základnej školy sa zúčastní  kurzu Project Management and International School Cooperation in European Projects , na ktorom získa vedomosti , ktoré využije pri efektívnom, kvalitnom vypracovaní medzinárodných projektov v budúcnosti.

Mgr. Bronislava Gulánová