DIDAKTICKÉ HRY -23. 6. a  27. 6. 2017

V uplynulých dňoch žiaci prvého stupňa absolvovali didaktické hry. Program bol bohatý a pestrý na rôzne aktivity. Venovali sa získavaniu teoretických a praktických vedomostí v 4 oblastiach: dopravná výchova, zdravotná príprava, pobyt a pohyb v prírode  a požiarna ochrana. Žiaci boli rozdelení do skupín, kde každú skupinu mal na starosti deviatak. Boli pripravené stanovištia, na ktorých museli plniť úlohy. V rámci týchto aktivít získavali nové poznatky  z oblasti zdravotnej prípravy- ako poskytnúť prvú pomoc pri uštipnutí hmyzom, ľahkom poranení v prírode, účelné obliekanie v letnom období,  ochrana pred slnkom, pre žiakov 3. a 4. ročníkov študentky zo SŽS si pripravili praktické ukážky. V dopravnej výchove si precvičili správnu chôdzu po chodníku, žiaci si zdokonaľovali jazdu zručnosti na bicykli a kolobežke na dopravnom ihrisku. V environmentálnej výchove žiaci v areáli školy spoznávali rastliny a stromy, v požiarnej ochrane, vedieť ohlásiť požiar a význam hasičov.

Ďakujeme deviatakom a pani učiteľkám 9. ročníkov za spoluprácu.

fotky...