ČO JE PROJEKT "ČÍTAJME SI"

Projekt vznikol pred desiatimi rokmi s cieľom pritiahnuť k čítaniu viac detí a zároveň poukázať na význam literatúry pre detského čitateľa. Realizuje sa 6-hodinovým čitateľským maratónom, do ktorého sú zapojené deti z viacerých miest Slovenska. Krstnou mamou projektu je pani Oľga Feldeková.

Aj v našej škole prebehla akcia Čítajme si, či ako ju už familiárne voláme „Čitateľský maratón“ desiatykrát.  Prvé ročníky sa niesli v znamení prekonať minuloročný rekord. Dnes táto akcie už nie je ani tak o rekordoch, ale o tom, čím v skutočnosti je. Akciou, ktorá má pritiahnuť ku knihe a k čítaniu čo najviac detí.
Tento rok sa aktivít v tento deň zišlo viac, preto sa do nej zapojilo počas šesťhodinového maratónu 156 detí.
Maratón otvorila pani zástupkyňa dosť netradične, pretože po úvodných slovách si sadla ku knihe a prvú stranu prečítala (a musíme povedať, že veľmi pekne) práve ona.  Po nej sa ujali čítania žiaci z 8.A triedy  a potom už nasledovali ostatní.  Pochváliť musíme aj prvý stupeň.  Niektorých žiakov by si mohli tí starší prísť vypočuť, pretože by ich určite svojou kvalitou čítania zahanbili.

Mgr. Michaela Mičianiková   foto