VLASTIVEDNÁ EXKURZIA BETLIAR - DOBŠINSKÁ

ĽADOVÁ JASKYŇA

V stredu 21. júna 2017 sa žiaci tretích ročníkov zúčastnili vlastivednej exkurzie do Dobšinskej ľadovej jaskyne a zámku Betliar. Všetci sme boli ohromení majestátnosťou ľadových masívov vo vnútri jaskyne, prekvapení chladom, ktorý vnútri vládol.

Prehliadka Betliara bola poučná a, vďaka nedávno vysielanému seriálu v televízii, aj vzrušujúca. Videli sme nielen pôvodne zariadené izby, zaváňajúce životom šľachty v minulosti, ale aj šaty, v ktorých hrali herci v televíznom spracovaní  príbehu z roku 1890. Deti aj dospelí sme si vychutnali všetky zážitky a v poriadku sme sa vrátili domov, síce unavení a s menším meškaním.