BESEDA S PETROM GAJDOŠÍKOM

Dňa 26. 04. 2017 sme prijali pozvanie zamestnankýň Novohradskej knižnice v Lučenci a zúčastnili sme sa besedy so spisovateľom Petrom Gajdošíkom. V príjemnej atmosfére oddelenia náučnej literatúry sa žiaci 3. A, 3. C a 4. B triedy mohli s pánom spisovateľom porozprávať o procese vzniku knihy pre deti a mládež. Kládli mu množstvo otázok o jeho detstve, záujmoch, pýtali sa na jeho zamestnanie, zaujímalo ich, čo ho inšpirovalo pri písaní tej ktorej knihy a vypočuli si ukážku z dielka Zverinec na siedmom poschodí. V mene žiakov aj pedagógov sa aj touto cestou chceme poďakovať za podnetný zážitok.

K. Schullerová