BESEDA S VÝZNAMNOU OSOBNOSŤOU NÁŠHO REGIÓNU

V utorok 8.11. k nám do školy nečakane zavítala významná osobnosť Novohradu- sám generálny konzul SR v Petrohrade Augustín Čisár. Je to rodák a obyvateľ obce Točnica, už 9 rokov žijúci a pracujúci v Rusku, momentálne v Petrohrade. A ako nám povedal, na svoju obec, na Lučenec, Novohrad i Slovensko je hrdý. Prišiel medzi žiakov 8.a 9. ročníka a v rámci regionálnej a občianskej výchovy žiakom veľmi zaujímavo priblížil svoj život a prácu ako politik pracujúci pre Slovensko v Petrohrade. Všetci so záujmom počúvali a pýtali sa i na aktuálne politické problémy vo svete. Len škoda, že  musel odísť na ďalšie dôležité stretnutia a nemohol na všetko zodpovedať. Veríme, že medzi nás ešte niekedy znova zavíta.

Mgr. A. Hrončeková   foto