AKTUALITY TSV 2017

Okresné kolo vo vybíjanej mladších žiačok ZŠ

Dňa 06.04. 2017 sa v ŠH  ARENA  v Lučenci konalo obvodné kolo vo vybíjanej mladších žiačok. Hralo sa v dvoch štvorčlenných skupinách systémom „každý s každým“. Družstvá umiestnené na 2. mieste v skupine hrali o 3. – 4. miesto a víťazi skupín hrali
o 1. – 2. miesto. Naše dievčatá svoju skupinu vyhrali bez prehry a vo finále sa stretli so ZŠ Školská Fiľakovo.

V dramatickom a vyrovnanom zápase v ktorom sa 2x predlžovalo sa šťastie priklonilo na stranu súpera, ktorý nakoniec vyhral o jednu loptu a naše dievčatá obsadili pekné 2. miesto.

Dievčatám patrí pochvala za snahu a veľkú bojovnosť, ale šťastie sa priklonilo na stanu súpera.
Reprezentovali: V. Balagová 5. C, E. E. Čumpelíková 6.A, V. Farkašová 6.A, L. Káková 6.A
K. Karmanová 6.A, R. Krnáčová 6.A, N. Pastoráková 6.A, N. Slocíková 6.A, A. Šimonová 6.A, B. Žembová 7.A, V. Magicová 7.A, V. Líšková 5.A.

Obvodné kolo v malom futbale mladších žiačok

Obvodné kolo v malom futbale mladších žiačok sa konalo 103.05.2017 v športovom areáli ZŠ   Kubínyiho za účasti piatich ZŠ    LN, VAJ, Haličská 7 Lučenec, Lovinobaňa, ZŠ Školská Fiľakovo. Hralo sa v skupine každý s každým a naše dievčatá aj napriek tomu, že chýbali kľúčové hráčky zo 7. ročníka dva zápasy vyhrali a dva prehrali a obsadili 3. miesto. Našou najlepšou hráčkou bola ešte len piatačka Vanesa Balagová z 5.C, ktorá dala aj všetky naše góly. Veľmi dobre zahrali aj ostatné dievčatá a patrí im pochvala za predvedený výkon a za veľkú bojovnosť.
Reprezentovali: V. Balagová 5.C, N. Slocíková 6.A, R. Krnáčová 6.A, N. Pastoráková 6.A, E. Čumpelíková 6.A, A. Šimonová 6.A, V. Farkašová 6.A, V. Líšková 5.A.

Dievčatá si zaslúžia  pochvalu za predvedený výkon a za veľkú bojovnosť.

Beh mládeže o Pohár Domu Matice slovenskej

XXIII. ročník

04. mája 2017 sa konal  23. ročník Behu mládeže o Pohár Domu Matice slovenskej.

Preteky majú dlhoročnú tradíciu a zúčastňujú sa ho kategórie od materských škôlok    po juniorov. Súťažilo 17 škôl v 11 kategóriách. Pretek bol slávnostne otvorený pri soche M. R. Štefánika kladením vencov a v mieste preteku na Námestí republiky Lučenec bol sprevádzaný kultúrnym programom. Hodnotili sa výkony jednotlivcov a družstiev. Našim žiakom sa v celku darilo ako v súťaži jednotlivcov tak aj v súťaži družstiev.  Jednotlivci na prvých troch miestach boli odmenení diplomami a vecnými cenami.

Umiestnenie:

Prípravka žiačky:
Družstvo žiačok  v zložení V. Balagová 5.C, T. Šišáková 3.A, S. Schullerová 3.A,  obsadilo  3. miesto.

Prípravka žiaci: Družstvo žiakov v zložení R. Kantorák, S. Olšiak, A. Alexi 5.A, obsadilo   3. miesto.

Mladšie žiačky:
Družstvo mladších žiačok v zložení N. Balogová 5.B, M. Belková 6.A, K. Karmanová 6.A,  obsadilo  2. miesto.

Mladší žiaci: M. Deme 6.B – 2. miesto

T. Furik 6.C – 3. miesto

Družstvo mladších žiakov v zložení M. Deme 6.B, T. Furik 6.C, M. Oláh 7.C,  obsadilo 2. miesto.

Starší žiaci: L. Mácka 8.B – 3. miesto

Družstvo starších žiakov v zložení L. Mácka 8.B, M. Bakuľa 8.A, R. Widerman 7.B  obsadilo 3. miesto.

Dorastenci: Družstvo dorastencov v zložení K. Záslav 9.A, K. Oláh 8.B, M. Gonda, 9.A obsadilo  3. miesto.

Obvodné kolo v atletike žiakov a žiačok

Umiestnenie:  Družstvo – žiačky     2. miesto

Družstvo – žiaci        3. miesto

17. mája 2017 sa konalo obvodné kolo v atletike družstiev a jednotlivcov žiakov a žiačok  ZŠ. Obvodného kola sa zúčastnilo 13 základných škôl chlapcov a dievčat. Družstvo dievčat obsadilo 2. priečku a chlapci skončili na 3. mieste. Z jednotlivcov z dievčat  najúspešnejšia bola Simona Solná zo 7.C , ktorá vo vrhu guľou sa umiestnila na 3. mieste výkonom 8,80m,

Nina Mareková z 9.A, obsadila 4. miesto výkonom 8,74m, DominikaKocúrová z 9.A v hode kriketovou loptičkou obsadila 4. mieste výkonom 40,00m a Nika Pastoráková zo 6.A obsadila 4. miesto časom 2:52,0 min.  Z chlapcov sa darilo Sebastiánovi Dirbákovi z 9.B, ktorý obsadil 2. miesto vo vrhu guľou výkonom 11,47m a Kevin Oláh v skoku do diaľky obsadil 3. miesto výkonom 523cm.