ZO ŽIVOTA A DIELA JÚLIUSA SZABÓA

Vedomostno-výtvarná súťaž sa konala dňa 7. júna 2016 v Súkromnom gymnáziu v Lučenci, kde našu školu úspešne reprezentovalo 6 žiačok 9.A triedy pod vedením PaedDr. B. Banašovej a obsadili krásne 2. a 3. miesto v silnej konkurencii ZŠ Lučenca. Dňa 30.mája 2016 sme navštívili s 9.A triedou Pamätný dom J. Szabóa v Lučenci, čo bolo podmienkou zapojenia sa do súťaže. PhDr. Kinga Szabóová im priblížila život a dielo umelca, aktuálnu výstavu: Hráme sa na život a oboznámila ich        s ďalšími podmienkami a požiadavkami súťaže: vedomostný test, skladanie puzzle. Porozprávala im o výtvarných technikách, ktoré J. Szabó používal vo svojej tvorbe, zamerala sa na tematiku vystavených výtvarných diel a ich  interpretáciu, podrobne rozobrala každé vystavené dielo a zaželala žiakom veľa úspechov v súťaži 7. júna .

Našu školu reprezentovali v II. kategórii:

1.družstvo ( 8. – 9. ročník) 2. miesto

Miriam Čániková            9.A

Viktória Moravčíková    9.A

Erika Šalamonová          9.A

2. družstvo ( 8. –9. ročník) 3. miesto

Lucia Gombalová          9.A

Vladimíra Šoóšová        9.A

Frederika Takáčová      9.A

PK UMaK                                                            PaedDr. Beata Banašová       fotky