SPOMIENKA NA KOLOMANA BANŠELLA

Žiaci zo Základnej školy na Ulici Vajanského  v Lučenci si 24.septembrapripomenuli 165. výročie  narodenia slovenského básnika a kňaza  Kolomana Banšella. Pri jeho hrobe v mestskom cintoríne  privítala pedagógov, žiakov i hostí riaditeľka školy Ľudmila Lacová. Dievčatá zo speváckej skupiny Zvonček spestrili pietny akt spevom piesne Sihote, sihote.  Lea  Domská zarecitovala báseň spod autorského pera Kolomana Banšella.  Viac zo života básnika sa všetci prítomní dozvedeli z príhovoru pani učiteľky Kataríny Szökeovej. Na záver programu piesňou Na kráľovej holi  vzdal hold básnikovi žiak Marek Ábelovský. Prítomní  mohylu   básnika ozdobili kyticami, ktorú za ZŠ položila  Nina Jurišová a  starostka obecného úradu v Točnici, Janka Ivaničová. V spomínanej dedine sa spisovateľ narodil, no jeho rodičia sa už po  jednom roku jeho života presťahovali do novohradskej dediny Mašková.

Podujatie podporila svojou účasťou aj  riaditeľka Domu Matice slovenskej  v Lučenci Ing. Alena Rezková.  Pre žiakov ZŠ to bolo ďalšie z podujatí,   na ktorých si pripomenuli  významnú osobnosť  z regióna Novohrad.      fotky ...

Žiaci 8.A triedy