REGIONÁLNA  EXKURZIA

Dňa 28. apríla sa žiaci 8.A, 8.B a 8.C triedy s vyučujúcimi regionálnej výchovy     Mgr. Ľudmilou Lacovou, PaedDr. Beatou Banašovou a Mgr. Zuzanou Goljanovou zúčastnili exkurzie zameranej na poznávanie histórie regiónu Novohrad. Navštívili obce Halič, Mašková, Ľuboreč, Polichno, Ábelová, Budiná, Divín a Podrečany. Stretnutia so zástupcami obcí obohatili žiakov o zaujímavosti jednotlivých obcí, tak z histórie, súčasnosti ako aj flóry a fauny jednotlivých obcí.  Zážitkové učenie je zaujímavé a pomáha žiakom vytvárať skutočné spomienky, ktoré pretrvajú omnoho dlhšie, ako len teoretické vedomosti.

PK UMaK                                                                      PaedDr. Beata Banašová        fotky...