ŽIAČKY 8.C ZVÍŤAZILI V ZDOBENÍ POLÍCHŇANSKÝCH KRASLÍC

Dňa 20. apríla 2016 sa v Novohradskom múzeu a galérii v Lučenci konalo vyhodnotenie tejto súťaže, kde sa naša škola umiestnila  na krásnom 1. mieste. 5 žiačok 8.C triedy: M. Boriková, K. Košteková, V.Líšková, K. Luptáková a L. Zvoncsárová sa s vyučujúcou B. Banašovou rozhodlo, že sa pokúsia zhotoviť kompletnú sadu 35 kraslíc a prihlásia sa do súťaže. Súťaž bola náročná, bolo potrebné urobiť kompletnú sadu 35 kusov kraslíc podľa očíslovaných vzorov. Pri zdobení sme využívali techniku leptania octom za pomoci drievka. Vajíčko bolo zafarbené v odvare z cibuľovej šupky. Do súťaže sme sa zapojili, lebo naša škola je školou s regionálnou výchovou. Žiaci 8. ročníkov majú predmet  regionálna výchova, kde sa snažia o zachovávanie tradícií našich predkov.

PK Umenie a kultúra                                                      PaedDr. Beata Banašová   fotky ...