CELOSLOVENSKÉ  FINÁLE SÚŤAŽE PANGEA

Dňa 2. 6. 2016 sa na Stavebnej fakulte STU v Bratislave konalo celoslovenské finále matematickej súťaže Pangea, do ktorého postúpilití najúspešnejší zo 63 070 riešiteľov 1. kola.

Medzi nimi bol žiak 9.A triedy Ján Kršiak, ktorý vo svojej kategórii obsadil 6. miesto v rámci Banskobystrického kraja (z 967 riešiteľov 1. kola). Zdatne sa popasoval  aj s náročnými úlohami celoslovenského kola, získal diplom úspešného riešiteľa súťaže.

Celkových výhercov v jednotlivých kategóriách ocenil minister školstva, vedy a výskumu P. Plavčan, dekan Stavebnej fakulty STU prof. Ing. Stanislav Unčík, PhD.

Srdečne blahoželáme a prajeme veľa podobných úspechov!.

Mgr. Iveta Bernáthová     fotky ...