OBVODNÉ KOLÁ ŠPORTOVÝCH SÚŤAŽÍ

Beh mládeže o Pohár Domu Matice slovenskej   XXII. ročník

5. mája 2016 sa konal  22. ročník Behu mládeže o Pohár Domu Matice slovenskej.

Preteky majú dlhoročnú tradíciu a zúčastňujú sa ho kategórie od materských škôlok    po juniorov. Pretek bol slávnostne otvorený pri soche M. R. Štefánika kladením vencov a v mieste preteku bol sprevádzaný kultúrnym programom. Našim žiakom sa darilo ako v súťaži jednotlivcov tak aj v súťaži družstiev, keď družstvo starších  žiakov obsadilo 1. miesto a získali pohár. Jednotlivci na prvých troch miestach boli odmenení diplomami a vecnými cenami.

Umiestnenie:

Prípravka žiačky: N. Pastoráková 5.A   - 4. miesto

Družstvo žiačok  v zložení N. Pastoráková 5.A, R. Vargová 5.A,. N. Slocíková 5.A, M. Belková 5.A, E. Hroboňová 5.A obsadilo 2. miesto.

Prípravka žiaci: Družstvo žiakov v zložení M. Varga 3.A, J. Telek 4.C, M. Pocklan, D. Sojka 2.C,               F. Malatinský 3.A obsadilo 3. miesto.

Mladšie žiačky:

Družstvo mladších žiačok v zložení L. Káková 6.A, K. Pápaiová 6.B, S. Kortišová 6.A, E. Kesziová 6.C obsadilo 4. miesto.

Mladší žiaci: L. Mácka 7.B2. miesto

Družstvo mladších žiakov v zložení L. Mácka 7.B, T. Furik 5.C, T. Tolmáči 7.B, M. Deme 5.B  obsadilo   3. miesto

Starší žiaci: J. Kršiak 9.A – 1. miesto

D. Kamenský 9.C – 2. miesto

Družstvo starších žiakov v zložení J. Kršiak 9.A, M. Paučo 9.B, D. Kamenský 9.C  obsadilo 1. miesto a získalo pohár.

Dorastenci: Družstvo dorastencov v zložení A. Keszi 9.A, D. Veselka 9.A, Ch. Krága, I. Varga 9.A obsadilo 2. miesto.

Zároveň v tento deň sa mladšie žiačky zúčastnili regionálneho kola v malom futbale vo Veľkom Krtíši a po bojovnom výkone obsadili 4. miesto.

Obvodné kolo v malom futbale starších žiakov ZŠ

„Jednota futbal Cup“

Finále obvodného kola starších žiakov v malom futbale sa konalo 10.05.2016 v Lučenci. Vo finále sa stretlo 6 družstiev a naši chlapci obsadili  2. miesto. Celkove obvodného kola sa zúčastnilo 14 družstiev/ZŠ/.

Reprezentovali: V. Bede 9.C, S. Káka 9.A, A. Keszi 9.A, I. Varga 9.A, D. Veselka 9.A,

D. Kamenský 9.C, L. Telek 9.C, A. Vocásek 9.B

Obvodné kolo v atletike žiakov a žiačok ZŠ

17. mája 2016 sa konalo obvodné kolo v atletike družstiev a jednotlivcov žiakov a žiačok  ZŠ. Obvodného kola sa zúčastnilo 9 základných škôl chlapcov a 8 dievčat. Družstvo dievčat obsadilo           2. priečku a chlapci skončili na 3. mieste. Z jednotlivcov najúspešnejšia bola Veronika Šulajová z 9.B, ktorá vyhrala skok do výšky výkonom 140 cm Dominika Kocúrová ktorá vyhrala hod kriketovou loptičkou výkonom 43 m a v skoku do výškyobsadila 2. miesto výkonom 135 cm.Sofia  Fodorová 7.A obsadila v behu na 60m2. miesto časom 8,6s.  Z chlapcov najúspešnejší bol Ján Kršiak z 9.A,  ktorý zvíťazil v behu na 60m a 300m. Tiež sa darilo Christoferovi Krágovi 7.B v hode kriketovou loptičkou, ktorý zvíťazil výkonom 67mKevinovi Záslavovi 7.B, ktorý zvíťazil v skoku do diaľky výkonom 527 cm.

Reprezentovali: V. Šulajová 9.B, N. Jurišová 9.A, D. Kocúrová 8.A, N. Karlíková 8.A,

Christofer  Krága 7.B   1. miesto kriketka 67m
Adam Keszi 9.A 2. miesto 1000m 3:04,0min.
Viktor Bede 9.C 2. miesto guľa 11,76m
Vocsásek, Záslav 3. miesto štafeta 4x60m 30,53s
Krága, Kršiak

Víťazi jednotlivých disciplín postupujú do krajského kola, ktoré sa uskutoční 26.05. 2016 v Ban. Bystrici. Pochvalu si zaslúžia všetci súťažiaci za predvedené výkony a víťazom držíme palce v krajskom kole.