„SUPER EXKURZIA, KEDY EŠTE PÔJDEME NA  TAKÚ?“

Týmito slovami zhodnotili  žiaci 6.A zaujímavú vedeckú exkurziu v Košiciach. Už cesta vlakom bola pre nich dobrodružstvom. To však ešte nevedeli, čo ich čaká v Košiciach. Po príchode sme si pozreli Tancujúcu fontánu a Dóm svätej Alžbety. Potom sme sa presunuli do Slovenského technického múzea, kde nám pracovníčka  predstavila expozíciu. Najväčší úspech u žiakov však mala interaktívna časť múzea, kde sa mohli prostredníctvom 120 interaktívnych exponátov, umiestnených na dvoch poschodiach, zoznámiť s mnohými fyzikálnymi javmi,  či anatómiou človeka.  Mali možnosť si samostatne odskúšať rôzne hlavolamy, podľa návodu experimentovať a pozorovať fyzikálne javy, z oblasti mechanika, magnetizmus, zmyslové vnemy, optické a akustické javy a množstvo ďalších. Poďakovanie patrí aj pani učiteľke Papcunovej.

Ing. RNDr. Miroslava Fízeľová       fotky...