DIDAKTICKÉ HRY- OCHRANA ŽIVOTA A ZDRAVIA
/

Ako každý rok, aj tento školský rok sme získavali vedomosti a skúsenosti ako riešiť mimoriadne situácie, ako pomôcť zranenému, ako správne jazdiť na bicykli, ako sa pohybovať v prírode a ako ju ochraňovať. Žiaci si  precvičili praktické vedomosti v 4. oblastiach: dopravná výchova, zdravotnícka príprava, pobyt a pohyb v prírode a ochrana prírody. Prváci sa učili orientovať v mieste školy a jej okolí, pozorovali dopravné prostriedky, poznávali dopravné značky, precvičili si chôdzu po chodníku. Na dopravnom ihrisku si precvičili jazdu na bicykli a prešli si náučný chodník  v areáli školy, v ktorom  spoznávali stromy a rastliny. Druháci si upevňovali  poznatky : z prírodovedy a vlastivedy –orientovali sa v blízkom okolí školy, získavali informácie o významných budovách  našej obce – pamätné domy, “Ulica poznania“, spoznávali  zeleň a živočíchy v parku, zopakovali si zásady správneho a bezpečného správania sa v prírode, a samozrejme si aj zašportovali.Tretiaci a štvrtáci plnili dané  úlohy formou súťaže: prekonávanie prírodných prekážok- beh v teréne, práca s buzolou, zdravotná príprava – prenos raneného, fixácia končatín , prírodovedná časť - PL – orientácia v priestore a návšteva čističky.

fotky ...