POĽOVNÁ ZVER NÁŠHO REGIÓNU

Žiaci 3. A, 3. B a 4. A triedy sa v dňoch 16. a 17 februára 2016 zúčastnili odbornej prednášky realizovanej p. Ing. Šupicom z Obvodnej poľovníckej komory v Lučenci na tému: vybrané druhy poľovnej zveri nášho regiónu. Prednáška bola zameraná na environmentálno – ekologický aspekt poľovníctva. Doplnená bola prezentáciou, ukážkami trofejí, preparátov zveri, zhodov parožia, fotografiami zveri a ich hlasových prejavov čo bolo pre žiakov nové a zaujímavé.  Každej triede p. Ing. Šupica odovzdal kalendár poľovnej zveri nášho regiónu a oboznámil ich s výtvarnou súťažou: Lesné zviera je môj priateľ, do ktorej sa môžu zapojiť svojimi výtvarnými prácami. Zapájaním sa do environmentálnych aktivít podporujeme  záujem našich žiakov o prírodu a život v nej.

PaedDr. Beata Banašová

fotky ...