BESEDA O DOSPIEVANÍ

Dospievanie je etapa života, kedy telo prechádza radom fyzických zmien. Dievčatá i chlapci urobia veľký krok vo svojom vývoji, hlavou sa im preháňa množstvo otázok.
Prečo sa mení moje telo, čo sa so mnou deje?“ Odpovedať žiakom na  otázky spojené s touto témou, rozobrať všetky detaily priamo na vyučovacích hodinách nie je možné. Na besede o dospievaní dňa 15.2.2016 poskytla Mgr. Karin Lőkeová dievčatám a 19. 2. Mgr. Lucia Čemanová  chlapcom  štvrtého ročníka základné poznatky o biologických, emocionálnych a sociálnych  zmenách v období puberty.

V atmosfére vzájomného porozumenia, pohody, dôvery vyučujúce odpovedali na  zvedavé otázky chlapcov a dievčat. Žiaci ocenili na záver besedu poďakovaním .

V podobnom duchu prebiehali aj besedy v tretích ročníkoch, ktoré pre žiakov pripravili študenti Strednej zdravotníckej školy v Lučenci.

E. Hudecová

fotky ...